İşitme Cihazı Kullanımı

Teknolojinin gelişmesiyle tüm dünyada işitme cihazlarının kullanımı sürekli yaygınlaşmaktadır. Yapılan anketlerde kullanıcıların memnuniyeti de buna paralel olarak artmaktadır.

Teknolojinin gelişmesiyle tüm dünyada işitme cihazlarının kullanımı sürekli yaygınlaşmaktadır. Yapılan anketlerde kullanıcı memnuniyeti de buna paralel olarak artmaktadır. İşitme sanayi her yıl yeni akustik algoritmalarla ses çeşitlerinin algılanmasını kolaylaştırmaktadır. Diğer yandan da kullanıcıların beğenisini kazanmak için estetiğe olabildiğince önem vermektedir.  Elektro akustikle beraber kullanılan teknolojilerin olanakları arttıkça çözümler de artmaya devam etmektedir. Artık 6 aylık bebeklere bile işitme cihazı uygulaması yapmak mümkündür. Hafiften çok ileri dereceli işitme kaybına kadar farklı güçte çözüm önerileri bulunmaktadır. Estetiği önemseyen kullanıcılar için dışarıdan hiç gözükmeyen farklı renk ve stilde ürünler sunulmaktadır.

Bununla beraber Odyoloji açısından yeni Diyagnostik cihazlarının gelişmesiyle, işitme testlerin daha detaylı ve doğru yapılmasına olanak sunmaktadır. Doğru yapılan testler doğru ve isabetli işitme cihazı uyarlamasına katkı sunmaktadır.